Jednym z najszybciej rozwijających się form reklamy w Internecie jest reklama video. Jak wskazują statystyki w Polsce jest to rynek, który rozwijał się bardzo intensywnie a jego wzrost wynosi do dwudziestu procent w skali roku. Jest to spowodowane przede wszystkim znacznie większymi możliwościami, które zapewnia reklama video. Podobnie wygląda sprawa jeżeli chodzi o animacje reklamowe, rynek ten rośnie bardzo szybko a do tego daje bardzo duże możliwości.
Reklamy video pozwalają na budowanie multimedialnego przekazu, który jest znacznie bardziej rozbudowany, czyli wykorzystuje zarówno obraz, dźwięk jak też tekst. Tego rodzaju przekaz jest znacznie lepiej przyjmowany przez odbiorców i pozwala na tworzenie bardziej ciekawych przekazów reklamowych.


Jednocześnie reklama video nadal jest nowością, co sprawia, że odbiorcy nie mają w stosunku do niej tak negatywnego nastawienia jak do wielu innych bardziej rozpowszechnionych form reklamowania się. Reklam video może być umieszczana również na coraz większe liczbie portali, które zmieniają swoją strukturę w taki sposób, by mieć możliwość prezentowania bardziej nowoczesnych jednostek reklamowych.


Skuteczność reklamy zależy od różnych czynników, nie ma tutaj znaczenia czy to animacje reklamowe czy bilbord przy drodze. Jedna i druga forma ma szanse dotrzeć do końcowego odbiorcy. Ważne jest to, żeby czymś go zainteresować. Dobra reklama to taka, którą ludzie chcą oglądać. Jeżeli widzisz reklamę i nie masz ochoty przełączyć to już jest sukces. Najczęściej jednak jest tak, że gdy zobaczymy reklamę to automatycznie nam się ręka zaciska na pilocie w poszukiwaniu przełącznika na inny kanał.
Jeżeli tworzymy animacje reklamowe na przykład dla młodych ludzi, to zdecydowanie jest warto, aby były one w jakiś sposób zabawne, tak, żeby przyciągały uwagę. Dzięki temu można powiedzieć, że klient poczuje się z nami związany. Jeżeli tego nie zrobimy, to młodzi odbiorcy obecnie bardzo szybko się nudzą i szukają innej rozrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *